Jak wybrać idealną szafkę do swojej szatni?

0
szafki do szatni

Dobra szafka do szatni to rozwiązanie, które spotkamy w szkołach, na koloniach, w miejscach pracy, na basenach, w siłowniach, a nawet w przedszkolach. Oczywiście w każdej z tych lokalizacji taki mebel może wyglądać nieco inaczej. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, by mieć pewność, że nasz wybór padł na właściwą szafkę? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Odporność szafek do szatni – od czego zależy i dlaczego jest tak istotną cechą tego mebla

Wyposażenie tego typu powinno być na tyle odporne, aby można było z niego korzystać przez wiele lat, bez borykania się z uszkodzeniami i ciągłymi awariami. Duże znaczenie w tym przypadku ma rodzaj zastosowanego materiału. Bardzo dobrze sprawdzają się fronty laminowane. Nie tylko prezentują się estetycznie, ale też łatwo zachować je w czystości – wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką.

Co szafka do szatni powinna mieć w środku?

Dobre szafki muszą ułatwiać organizację rzeczy i zapewniać wystarczająco dużo miejsca, żeby swobodnie je przechowywać. Firmy, oferujące szafki pracownicze, np. Miniform proponują rozwiązania wyposażone m.in. w zamek oraz w podwójny wieszak na ubrania. Oprócz tego ciekawym rozwiązaniem są mniejsze warianty – np. szafki do przedszkoli. Zachęcają:

  • atrakcyjną kolorystyką;
  • solidnym wykonaniem;
  • wielofunkcyjnością (można w nich przechowywać pomoce naukowe, rzeczy malucha lub zabawki);
  • możliwością indywidualizowania mebla np. poprzez grawerowanie znaczków na frontach.

Jak upewnić się, że dokonujemy właściwego wyboru?

Aby mieć pewność, że wybrana przez nas szafka do szatni to ten właściwy model, musimy przeanalizować swoje potrzeby. Jakie rzeczy będą przechowywane w szafce? Jaką przestrzenią dysponujemy? Jaki model pozwoli nam optymalnie ową przestrzeń wykorzystać? Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam jasno określić, które szafki powinny nas zainteresować, a z których lepiej będzie zrezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *