Umiejscowienie garderoby – lepiej w przedpokoju czy sypialni?

0
duża, biała garderoba

Jedną z największych debat przy wykańczaniu domu zawsze jest umiejscowienie garderoby. Niektórzy upierają się, iż musi ona być umiejscowiona w sypialni, a innym bardziej odpowiada sytuacja, w której spotkamy garderobę w przedpokoju. W którym miejscu garderoby sprawdzają się lepiej i dlaczego?

Garderoby — sypialnia czy przedpokój?

To właśnie sypialnia oraz przedpokój należą do miejsc, w których najczęściej położone są garderoby. Powody tego są niezwykle prozaiczne. W sypialni umożliwia ona komfortowe ubranie się i wybranie jak najlepszego outfitu przed wyjściem z domu, a w przedpokoju pomaga dodatkowo w przechowywaniu odzieży wierzchniej i obuwia w niezbyt przyjemnym okresie zimowym.

Jak widać garderoby w przedpokoju, różnią się nieco od tych w sypialni. Wynika to między innymi z tego, że zimą większość osób nie chce przechowywać brudnych butów, czy też odzieży wierzchniej, w której przebywano przez dłuższy czas w pomieszczeniu służącym do spania. Z kolei w przedpokoju nie będziemy przechowywać większości swoich ubrań, tak jak to ma miejsce w sypialni. Tam garderoba jest miejscem, w którym mamy okazję na chwilę prywatności i komfortowe ubranie się w to, co będzie nam się podobać.

Z racji na to, że garderoby do przedpokoju i sypialni spełniają inne zadania, można zaproponować kilka rozwiązań dotyczących tego, gdzie najlepiej je umieścić. Jeśli mamy miejsce w domu, to nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by sprawić sobie zarówno garderobę w przedpokoju, jak i w sypialni. W ten sposób będziemy mogli skorzystać z zalet wynikających z posiadania garderoby w każdym z tych pomieszczeń. Jeśli jednak nie chcemy posiadać dwóch garderób, to lepszym miejscem na jej umieszczenie będzie przedpokój. Ułatwi nam to utrzymanie porządku w tym bardzo ważnym pomieszczeniu.

Jakie garderoby sprawdzą się najlepiej w przedpokoju?

Zastanawiając się, jakie garderoby sprawdzą się najlepiej w przedpokoju, trzeba wpierw zadać samemu sobie kilka pytań. Idealna garderoba będzie bowiem dopasowana do potrzeb naszych oraz innych domowników. Dlatego na przykład, gdy w domu są dzieci, to garderoba powinna posiadać również niższe haczyki, na których nasze pociechy będą mogły bez problemu powiesić swoje kurtki.

Warto pomyśleć też nad funkcjonalnością tego mebla. Z tego powodu dobrym wyborem mogą być garderoby do przedpokoju z siedziskiem, które są też wyposażone w różne inne dodatki w postaci na przykład lustra, czy też zintegrowanej szafki na buty. Tego typu garderoby nowoczesne pozwalają na świetne zagospodarowanie przestrzeni dostępnej w przedpokoju, a do tego niezwykle estetycznie się prezentują.

Alternatywa to garderoby do przedpokoju w formie sporej szafy. Nie można jednak dowolnie jej umieścić. Zawsze najlepiej sprawdzą się w tym celu różnego rodzaju wnęki, czy też skosy. W nich stworzenie zabudowanej garderoby zapewni nam najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, która jest dostępna w przedpokoju. W mniejszych z kolei można postawić na garderoby w formie niewielkich mebli z haczykami na górze, na których wiesza się kurtki.

Źródło: https://topeshop.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *