Kurs STCW: co to jest i kiedy go potrzebujesz?

0

Kurs STCW dla żeglarzy to minimalny wymóg, jaki musimy spełnić, by podjąć pracę na statkach morskich. Takie szkolenie podstawowe dla marynarzy to szansa na zwiększenie swoich kompetencji i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa na wodzie.

STCW dla żeglarzy – co właściwie oznacza ten skrót?

W przepisach związanych z żeglugą można się pogubić. Nie pozwólmy jednak, by takie zawiłości przytemperowały nasz zapał do nauki, realizacji własnych pasji i rozwoju zawodowego. Warto zdawać sobie sprawę z całkowitych podstaw. Za takie można uznać Międzynarodową konwencję o wymaganiach w zakresie wyszkolenia marynarzy, wydawania im świadectw oraz pełnienie wacht. Właśnie od tych słów pochodzi akronim STCW; możemy go rozwinąć w następujący sposób: International convention on standards of training certification and watchkeeping.

W jakim celu opracowano kurs STCW dla żeglarzy?

Takie rozwiązanie ma na celu ujednolicenie standardów szkoleniowych stosowanych w edukowaniu marynarzy. W ten sposób szybko można zweryfikować, czy dana osoba doskonale zna wszystkie wymogi w związku z bezpieczeństwem żeglugi. Kurs STCW dla żeglarzy ma więc na celu zwiększyć poziom bezpieczeństwa w obrębie wód morskich na całym świecie.

Szkolenie STCW dla żeglarzy – kiedy możesz się bez niego obyć?

Kursy dla marynarzy organizowane w Szczecinie nie muszą być kończone przez każdą osobę, pracującą na statkach i okrętach. Jeśli chodzi o szkolenie STCW możemy wyróżnić pewne wyjątki. Zgodnie z tym, co mówi wcześniej wspomniana konwencja, takiego przeszkolenia nie muszą ukończyć m.in. osoby pracujące na:

  1. statkach bez napędu mechanicznego;
  2. statkach drewnianych o prymitywnej budowie;
  3. statkach rybackich;
  4. okrętach wojennych.Takich wyjątków jest nieco więcej, dlatego, zanim zdecydujemy się na kursy dla marynarzy w Szczecinie, upewnijmy się, czy rzeczywiście jesteśmy grupą, do której są one kierowane.

Czego nauczysz się w trakcie szkolenia marynarzy w Szczecinie?

W trakcie takich zajęć w dokładny i precyzyjny sposób przybliżane są najważniejsze zagadnienia związane z indywidualnymi technikami ratunkowymi. Uczestnicy i uczestniczki szkolenia dla marynarzy zyskają także wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej (zajęcia obejmują kurs przeciwpożarowy pierwszego stopnia). Oprócz tego kompleksowo sformułowane zajęcia muszą nauczyć także zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dokładne zapoznanie się z tą wiedzą pozwala zwiększyć nie tylko swoje bezpieczeństwo podczas pracy na wodzie, ale zadbać też o bezpieczeństwo grupowe.

Szkolenie STCW dla żeglarzy – komu zaufać?

Jeżeli szkolenie dla marynarzy w Szczecinie to coś, czego szukamy, zdajmy się na profesjonalistów. Warto wybrać firmę, w której wszyscy uczestnicy i uczestniczki zajęć mogą skorzystać na merytorycznym przygotowaniu osób prowadzących zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *