Trytki metalowe – w jakich branżach są głównie wykorzystywane?

0
trytki metalowe

Szeroka dostępność różnorodnych trytek oznacza, że dość szybko możemy znaleźć opcję, która idealnie sprawdzi się do naszego zastosowania. Musimy wiedzieć jednak, czego szukać. Sprawdź, jaki wariant będzie najlepszy, jeśli zależy Ci na ponadprzeciętnej wytrzymałości.

Poznaj trytki ze stali nierdzewnej

Opcje z metalu przeważnie dostępne są w dwóch wariantach, ze:

  • stali 304;
  • stali 316.

W obu przypadkach możemy liczyć na takie właściwości jak niepalność, wytrzymałość i solidne łączenia. Jeśli poszukujemy jednak wariantu, odpornego na kwasy, lepszą opcją będzie trytka metalowa ze stali 316.

Zastosowanie trytek metalowych – czy sprawdzą się do agresywnego środowiska?

Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie skorzystała z opasek zaciskowych. Są niezwykle łatwe w użyciu i wyróżniają się dość dużą uniwersalnością. W środowisku domowym przeważnie sięgamy po opcje wykonane z materiałów sztucznych. Takie warianty nie sprawdzą się jednak w szczególnie wymagających sytuacjach. To właśnie wtedy idealnym wariantem będą trytki metalowe.

Z ich wytrzymałości korzystają m.in. osoby zatrudnione na platformach wiertniczych oraz ludzie pracujący w przemyśle stoczniowym i zakładach petrochemicznych. Niepalność oznacza, że sprawdzą się także w wielu innych miejscach, gdzie pojawia się ryzyko pożaru.

Z uwagi na wysoką odporność na promieniowanie UV połączone z dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, trytki metalowe znajdują zastosowanie także w fotowoltaice. To przydatne wyposażenie znajdziemy również w systemach gaśniczych – służą tam m.in. do pewnego zamocowania blach identyfikacyjnych.

Zakupy trytki metalowej

Fachowe rozwiązania powinny zostać przetestowane zgodnie z określonymi normami. Zaliczymy do nich m.in. CEI 62275 oraz dyrektywę 2011/65/EU (RoHS Annex II). Takie certyfikaty posiadają opaski metalowe dostępne na stronie 4Technik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *