Poszukiwanie mieszkania w Trójmieście

0

Poszukiwanie mieszkania w Trójmieście potrafi być trudne, chociaż jeśli się dobrze do niego przygotujemy możemy sobie znacząco ułatwić pracę. Przede wszystkim musimy zacząć od odpowiedniego researchu. Odpowiednio poprowadzony może rozwiązać nasze problemy jeszcze zanim się pojawią. Podstawą jest zastanowienie się nad tym, gdzie chcemy mieszkać, w jakiej odległości od pracy (lub innych ważnych dla nas miejsc), czy chcemy mieć niedaleko komunikację miejską. W ten sposób wykluczymy niektóre dzielnice i zawęzimy obszar poszukiwań. Kolejną kwestią do rozważenia jest budżet, który ogranicza nasze możliwości, niezależnie od tego, czy mieszkanie chcemy wynająć, czy też kupić.

Poruszanie się po Trójmieście

Mieszkanie w Trójmieście musi być położone tak, żebyśmy byli w stanie dotrzeć do celu bez problemów. Niezależnie od tego, czy poruszamy się komunikacją miejską, czy też posiadamy własny środek transportu, musimy dokonać jakiegoś wyboru. Jeżeli poruszamy się często między miastami, a posiadamy własny samochód warto rozważyć dom niedaleko obwodnicy. Jeśli takiego samochodu nie posiadamy to podstawą powinien być dla nas SKM-ka w zasięgu pieszym.

Ceny mieszkań

Są dzielnice, w których mieszkania są o wiele droższe od innych miejsc. Takie mieszkania są na przykład w dolnym Sopocie, niedaleko Monciaka i molo. Jednak nawet tam można czasami upolować okazję. Jeśli zdecydujemy się na kupno takiego mieszkania to musimy mieć na uwadze to, że w sezonie turystycznym ta okolica może być dość hałaśliwa. Z kolei wynajem ma tę wadę, że mieszkania czasami potrafią być bazami noclegowymi dla turystów w sezonie, co sprawia, że właściciele mogą nie być chętni do podpisywania umów na cały rok.

Trójmiasto jest urokliwe, ale jak każde miasto ma swoje wady. Warto jednak mieć na uwadze, że odległość od morza i możliwość korzystania z dobrodziejstw przyrody rekompensuje wszystkie wady jakie Trójmiasto posiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *