Sauna na podczerwień: 5 korzyści, o których nie wiedziałeś

0

Myślisz, że sauna to luksus, który jest ci całkowicie zbędny. Takie przekonanie często okazuje się błędne. Chcesz sprawdzić, jak sytuacja przedstawia się w twoim przypadku? Zapraszamy do sprawdzenia najważniejszych korzyści z używania takiego rozwiązania jak sauna na podczerwień.

Łagodzenie dolegliwości bólowych

Jeśli mierzymy się z przewlekłymi bólami, pierwszym naszym wyborem powinno być skonsultowanie się z lekarzem. Gdy znamy źródło problemu, możemy, oprócz wskazówek lekarza, poszukać także domowych sposobów, którymi możemy sobie pomóc. Badania dowodzą, że regularne przebywanie w saunie może obniżyć dolegliwości bólowe u osób, cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów. Sauna na podczerwień zmniejszy także ich sztywność.

Zadbasz o swój układ krążenia

Regularne korzystanie z sauny przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Niektóre z nich dotyczą układu krążenia. Sprawdzone dane dowodzą, że promieniowanie, zastosowane w saunie na podczerwień poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych. W praktyce oznacza to, że:

  • zyskują one lepszą zdolność do rozszerzania się;
  • lepiej adaptują się do zmian ciśnienia krwi.

Dlaczego w ogóle warto o tym wspomnieć? Przede wszystkim dlatego, że nieprawidłowości we wcześniej wspomnianych obszarach mogą prowadzić do różnorodnych chorób sercowo-naczyniowych. Tego natomiast wszyscy chcemy przecież uniknąć.

Sauny na podczerwień a relaks

Wśród obowiązków i zabiegania często zdarza się nam zapomnieć o niezwykle ważnej rzeczy, a mianowicie o dobrostanie psychicznym. Odpoczynek ma na niego kolosalny wpływ. Relaks sprawia, że stajemy się rozluźnieni i lepiej radzimy sobie ze stresem.

Sauny na podczerwień będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą na chwilę zatrzymać się i wygospodarować chwilę dla siebie.

Komfort

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że sauny na podczerwień oferują nieco inne doświadczenia niż klasyczne sauny. W tradycyjnych modelach źródło ciepła ogrzewa powietrze w saunie, co zwiększa jego temperaturę. W saunie na podczerwień temperatura powietrza także się zwiększa, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu.

Promieniowanie nagrzewa bowiem bezpośrednio nasze ciało. W rezultacie warunki panujące w saunie są dla wielu osób po prostu bardziej sprzyjające relaksowi i bardziej komfortowe.

Bezpieczeństwo

Gdy słyszymy o promieniowaniu, zazwyczaj mamy złe skojarzenia. Warto zweryfikować nasze przekonania z prawdą. Sauna infrared to całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia promieniowanie IR. Wykorzystuje się je np. w inkubatorach przeznaczonych dla noworodków. O bezpieczeństwie sauny na podczerwień świadczy także to, że możemy korzystać z niej praktycznie codziennie, a wizyty mogą trwać nawet do 40 min.

To, czy będziemy mogli cieszyć się w pełni wszystkimi wcześniej wspomnianymi zaletami zależy m.in. od jakości sauny. Nowoczesne, zaawansowane warianty oferuje m.in. InfraHome.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *