Szafy do zabudowy a wolnostojące – co wybrać?

0

Brak dobrego miejsca do przechowywania to codzienna frustracja, podenerwowanie i chaos w przestrzeni. Z dobrze dopasowaną szafą dużo łatwiej będzie nam zachować porządek. Wykonanie takiego mebla na wymiar to także szansa na wzbogacenie mieszkania w ciekawy akcent, podkreślający wystrój pomieszczenia.

Nowoczesne szafy na zamówienie – jakie warianty masz do wyboru?

Chociaż szafa jest głównie miejscem do przechowywania, może spełniać też funkcję ozdobną. Wystarczy zapoznać się z dekoracyjnymi, wolnostojącymi modelami, nadającymi ton całemu pomieszczeniu. Nie wszyscy jednak chcą lub lubią takie meble. Niektórzy też po prostu nie mogą sobie na nie pozwolić.

Ozdobne szafy na zamówienie wolnostojące wymagają nieco innej aranżacji przestrzeni – nie ustawimy ich wszędzie, bo nie do każdego miejsca będą pasowały. Takie meble mają więc pewne ograniczenia aranżacyjne. Zupełnie inną opcją są rozwiązania do zabudowy. Chociaż kojarzą się przede wszystkim z sypialniami, w praktyce możemy zastosować je w każdym pomieszczeniu, także w przestrzeniach biurowych. Niech nie zmyli nas subtelny wygląd takich mebli. Zlecając ich wykonanie specjalistom, możemy dowolnie zindywidualizować projekt i sprawić, że gotowy mebel może być równie ozdobny, co dekoracyjne szafy na wymiar wolnostojące.

Szafy do zabudowy na zamówienie – kiedy warto rozważyć taką opcję?

Z szafami do zabudowy dużo łatwiej będzie nam zagospodarować nieco bardziej wymagającą przestrzeń, niż standardowe pomieszczenie. W niektórych przypadkach po prostu nie da się wprowadzić do pomieszczenia szafy wolnostojącej. Na przeszkodzie stać mogą takie kwestie, jak:

  • nietypowe rozmieszczenie okien;
  • nietypowa wysokość pomieszczenia;
  • skosy.

Szafy do zabudowy są wtedy właściwie jedyną opcją, pozwalającą na optymalne zagospodarowanie przestrzeni i stworzenie funkcjonalnych miejsc do przechowywania. Nieprawdą byłoby jednak twierdzenie, że tylko w takich wymagających przypadkach wybiera się szafy do zabudowy na wymiar.

Rozwiązania tego typu sprawdzają się praktycznie wszędzie. Pokochają je osoby lubiące minimalistyczny wystrój, bo bez trudu można zaprojektować szafy na zamówienie do zabudowy, które wtapiają się w pomieszczenie i nie zwracają na siebie uwagi. To dobra opcja także do niewielkich sypialni, salonów czy przedpokojów. Klasyczne szafy na wymiar wolnostojące mają drzwi skrzydłowe, co oznacza, że ich otwieranie i zamykanie w małej przestrzeni może być dość problematyczne. Z szafami do zabudowy nie będzie takiej trudności.

Na jaką opcję się zdecydować, jeśli urządzamy swoje mieszkanie?

Wybór między szafą do zabudowy a szafą wolnostojącą dobrze będzie uzależnić nie tylko od swoich preferencji estetycznych, ale też i od tego, jakie ograniczenia nakłada na nas nasza przestrzeń – jej wielkość i ułożenie innych mebli. W każdym wypadku warto zlecić wykonanie takiego mebla doświadczonej firmie, oferującej szafy do zabudowy na zamówienie oraz różnorodne meble wolnostojące.

Źródło: https://bluemeble.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *