Montaż kamer w domu oraz na zewnątrz to poważna, aczkolwiek dobra decyzja. Tym samym będzie można kontrolować nie tylko to, co się dzieje w środku, ale i na zewnątrz. Warto jednak pamiętać o tym, że kamery mają rejestrować całą posiadłość, by maksymalnie ograniczyć możliwość zostania okradzionym przez złodziei, bo oni też wiedzą w jaki najczulszy punkt uderzyć. Same kamery to jednak za mało, ponieważ liczy się również ich dobre rozmieszczenie. Aby się dowiedzieć o tym więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Wysokość montażu ma znaczenie

Jak wspomnieliśmy, posiadanie kamer to jedno, a ich odpowiedni montaż to drugie. Jednym z ważniejszych aspektów jest wysokość ich zawieszenia. Montaż kamer powinien się odbyć na wysokości 3-4 metrów, aby z właściwej wysokości rejestrować wszystko to, co się dzieje na zewnątrz. Zbyt niski montaż sprawi, że nie będzie można uchwycić szerszej perspektywy obrazu, a dodatkowo potencjalny atak złodzieja może zakończyć się tym, że po prostu ją zniszczy i tym samym nie będzie zarejestrowanego obrazu.

Istotne jest również to, pod jakim kątem zainstaluje się kamerę rejestrującą, natomiast jest to ściśle powiązane z wysokością montażu. Wysokość, którą podaliśmy wyżej jest przykładową i może się okazać, że montaż na niższej bądź nawet wyższej wysokości będzie bardziej odpowiedni.

Ilość kamer też na znaczenie

Montaż kamer wokół domu musi być tak zrobiony, aby rejestrować wszystko to, co jest dookoła posiadłości. W takim celu należy mieć sporą ilość rejestratorów, aczkolwiek jest to uzależnione od wielkości terenu. Nie będziemy podawać dokładnej ilości, natomiast należy zrobić to tak, aby instalacja kamer pozwalała na swobodną rejestrację każdego skrawka domu w dobrej jakości.

Kwestia instalacji jest bardzo ważna, natomiast należy pamiętać, że jedna kamera powinna łączyć się z jednym przewodem. Inne rozwiązania prowadzą do komplikacji i tym samym może wpłynąć to na poprawne działanie całego systemu. Na pewno na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać i należy robić wszystko, aby czuć się jak najbardziej bezpiecznym dzięki kamerom i rejestracji obrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *