Cyklinowanie z lakierowaniem – wybór firmy, a koszty odświeżenia podłogi

0

Cyklinowanie podłogi jest procesem niezbędnym jeżeli chcemy, aby nasza podłoga robiła wrażenie swoim wyglądem i dodawała atrakcyjności całemu wnętrzu. Czyste i zdrowe podłoże wykonane z drewna jest zawsze w modzie, ale należy pamiętać o odpowiednim jego zabezpieczeniu.

Cyklinowanie parkietu – na czym polega ten proces?

Cyklinowanie parkietu polega na jego oczyszczeniu, a więc zdarciu wierzchniej warstwy z istniejącymi niedoskonałościami takimi jak:

  • przebarwienia;
  • zabrudzenia;
  • ubytki.

Z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny usuwa się z reguły od jednego do maksymalnie dwóch milimetrów warstwy wierzchniej drewna wraz z lakierem, do momentu odsłonięcia zdrowej struktury drewna. Następnie się go odpowiednio zabezpiecza i lakieruje wykorzystując wysokiej jakości produkty, dzięki czemu podłoga odzyska swój dawny blask i urok.

Proces cyklinowania trwa w zależności od stopnia zużycia warstwy wierzchniej podłoża od jednego do siedmiu dni. Następnie trzeba pamiętać jeszcze o okresie potrzebnym na wyschnięcie naniesionych lakierów, farb bądź olejów. Jest to czas około trzech dni, chyba, że producent wymaga dłuższego czasu.

Cyklinowanie parkietu z lakierowaniem – wybór firmy, a koszt usługi

Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługi cyklinowania parkietu wraz z lakierowaniem. Ceny również mogą się różnić między poszczególnymi wykonawcami tych prac. Należy jednak pamiętać, że skorzystanie wyłącznie ze sprawdzonych ekip, gwarantuje wykonanie usługi w sposób właściwy. Cyklinowanie podłogi wymaga precyzyjnej pracy, jak przy każdym kontakcie z drewnem, w związku z tym jedynie należycie wykonana usługa odpowiednio odnowi i zabezpieczy podłogę drewnianą do dalszego użytkowania.

W związku z tym warto zapoznać się z ofertą prezentowaną przez https://parkieciarztargowek.pl/. Odpowiednie doświadczenie daje pewność właściwie wykonanych prac przy odnowieniu drewnianych podłóg. Firma świadczy usługi na terenie Warszawy i okolic.

Koszt cyklinowania parkietu przez tę firmę w sposób kompleksowy, a więc cyklinowanie, szpachlowanie, lakierowanie to kwota rzędu 30 zł/m2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *